1 Şubat 2013 Cuma

Chrome Neden Kasıyor ?

Bugün yazacak konu arayışı içerisine girmeyeceğim. Nedeni ise bütün bir gece ortalarda harıl harıl dolanıp sonrasında bir şeyler karalama isteğinin kalmaması.

Bu yazımda chrome tarayıcısına az dert yanıp işin içinden sıyrılacağım. Evet başlıkta da belirttiğim gibi bu anlam veremediğim tarayıcı sanki bilgisayarda tonlarca uygulama açıkmış gibi kasıyor. Burdan chrome tarayıcısının geliştiricilerine seslenmek istiyorum. Ben ve benim gibi nice mağdur insanı düşünüp lütfen şu pek kıymetli tarayıcının bu sorununu halledin. Eklenti kurmaktan, video açmaktan tırsar oldum. Her bir eklenti en az 5k bellek yiyor. Bilgisayar la bu at değil ki kaldırsın bu kadar belleği.

Anlatacaklarım bunlarla sınırlı kalsın istiyorum. Uzatmanın bir anlamı yok şu durumda. Birkaç ay sonra görün bakın botumuz nasıl da makaleleri yardıracak. Yalnız o aşamaya gelebilmesi için benim boş vakitlere ihtiyacım olacak. Ki şu durumda çok zor görünüyor. Dolayısıyla bu projemi biraz ertelemek zorundayım. Bu arada susadım. Hemen konumu sonlandırıp su ihtiyacımı gidermek üzere mutfağa yol alacağım. Son olarak bu kasma sorununa çözümü olan var ise belirtsin lütfen. Kafayı yemek üzereyim. Kafayı yemek dedim de aklıma geldi. Adele - one and only açın dinleyin la bebeler. Kafa nasıl yenirmiş görün bakın şahit olun. Öptüm by :D

Chrome Neden Kasıyor ? hakkında daha fazla bilgi için Google 'da Arama yapabilirsiniz.

2 yorum

avatar

Chrome kullanan arkadaşlar görev yöneticisinden işlemlere baksınlar. Chrome bir değil 5-6 tane chrome çalıştırıyor. Düzeltilmesi gerekilen bir sorun olarak görüyorum ama belkide hızlanması için bir yöntem olarak sunulmuştur.

avatar

Chrome ile sende kasmışsın sanırım hocam, su ihtiyacını karşıladığında rahatladın mı biraz :) Chrome ile ilgili şunu söyleyebilirim arada bir sıfırdan kurulum istiyor kendileri. Belli bir süre geçtikten sonra gerek bilgisayara, gerek kaynak tüketimi açısından diğer kullandığın programlara ciddi yavaşlık katıyor ve silip sıfır kurulum yaptığında bir süre daha götürür seviyeye geliyor...

Back To Top