25 Ocak 2014 Cumartesi

Sana Bir Sır Vereyim Mi Matmazel ?

Çok zamanı var bazı insanların yan yana geçirebildikleri kendileri gibi olan insanlarla.. Ben hep benden farklı kafalarla tükettim seslerimi.. Tonla hayal kırıklığı doldurup geldim İstanbul'a her seferinde tabi. Sana geldiğim zamanlar da oldu ceplerimde var olanları boşaltmaya ama sen geç kaldın ara sıra, ben de hep hazırdım kaçmaya. bazen sana kalmadı nefesim, herkese gösterdiğim anlamsız tahammülü sana gösteremedim hiç, halbuki sen kafama en yakın adamdın, kendi en uzakta olan. biz hayaller kurduk hep gecenin ortasında uyuyakalmadan önce.. Haberin yoktur, ben onlara tutundum bazen, boğulurken küçük şehrimde kömür kokusundan.

Gün geldi hiç onaylamadığını bildiğim halde aşk sandığım kırgınlığım tam ortasında, tutamadım da gözyaşımı, bağıra çağıra ağlamak için deli gibi seni aradım. teselli et diye değildi. Kendime getirmen için aramıştım seni. Unutmuşsundur sen. Dağılmaya zamanım olmadı benim hiç başka insanlar gibi, üzüntümü bile paylaşamadım bazen insanlarla ki aslında hiç yalnız görünmem ben dışarıdan.

Gün geldi ölsem de aramam dedim, kızgınlığımdan unutmak istedim, kırgınlığım da cabası tabi, sonra senin o sevmediğin duvarlarımı indirdim hemen. Zor sen de haklısın. İşte zamanımız olmadı bizim diğer insanlar gibi tüketecek. Saatlerin hatta bazen dakikaların bile önemi oldu hep. Belki bu yüzden önemlidir bu kadar sahip olduğumuz şey. Kıymeti bu yüzdendir. Aslında şu ana kadar hiç sorgulamamıştım.

Ve aslında ben zor bir insan değilim. Diğer insanlar fazla kolay, düşüncesiz, hissiz ve yüzeysel oldukları aşikardır. Sözleri kolay tüketiyorlar, halbuki anlamı var bazı kelimelerin okunuşundan daha derin, benim için. Bu açıdan zorum belki kabul. Zamanla alışırsın belki, vazgeçilmez bir parçan gibi. Belki de yorulursun, vazgeçersin bir gün bazı insanlar gibi.

Sir-veresim-var-matmazel


Bu yazıları yazan ben değilim aslında, henüz kimse tarafından keşfedilmemiş olan yazıları kendime mal ediyorum, açık ve net. Dolayısıyla yazının sahibi bir gün bana uğrar ise, yazıkları konusunda kaynak vereceğim. Fakat şimdilik bu yazıların sahibi kim bilmiyorum. Hey sen, eğer beni duyuyor isen kaynak belirtmem için bir mahlas sun bana. Umarım bu dediklerimi duyarsın, kimsenin yazdıklarını sahiplenmek istemem.

Sana bir sır vereyim, ben razıyım izlediğimiz tüm filmlerin muhabbetimize fon müziği olmasına.
Muhabbetimiz daim olsun..

Sana Bir Sır Vereyim Mi Matmazel ? hakkında daha fazla bilgi için Google 'da Arama yapabilirsiniz.
Back To Top