21 Eylül 2014 Pazar

Staja Dair Gözlemlerim 4.Hafta

4.hafta
Sınıf: 2/D
Sınıf Öğretmeni:  ismini gizlemek gerek
Ders: Hayat Bilgisi
Ders Sırası: 1
Etkinlik: Fiziksel Değişiklikler
Süre: 40 dakika
Tarih: 04.04.2014

Araç gereç getirmiş. Yanlış sayfayı açtı. Çantasını kucağına koydu. Derse katılmak için parmak kaldırdı. Bir anlık kendini salladı. Hala parmak kaldırıyor. Öğretmen söz verdi, soruya cevap verdi. Tokasını parmağına takmış, 1dk sonra çıkardı. Kitaptan etkinliğin bulunduğu sayfayı açtı. Kafasını sallayıp duruyor. Öğretmen tahtaya iki kişi çıkarmak istedi, gönüllü olarak parmak kaldırdı. Öğretmen ön sıradan iki kişiyi kaldırdı. Öğretmen soru sordu. Parmak kaldırdı; ama onun söyleyeceğini arkadaşı daha önce söyleyince parmağını indirdi. Öğretmen sorunun cevabını söyleyince, evet tabi diyerek güldü. Arkadaşına seslenip bir şey söylemek istedi. Arkadaşı öğretmenim deyince hemen sustu. Öğretmen duygusal özellikleri sayarken, benim kardeşimde çok sevimli dedi. Saçını toplayıp toka taktı. Parmak kaldırdı. Öğretmen söz vermeden beni de babam çok güldürüyor öğretmenim dedi.
Teneffüste, öğretmenin verdiği ödevi tahtaya çıkıp defterine yazmak için benden eşyalarının başında durmamı istedi. Ben evet deyince hemen tahtaya çıkıp ödevini yazdı. Bir arkadaşına Allah belanı versin dedi. Sınıfta bir süre onun tartışmasını yaptılar.
Sınıf: 2/D
Sınıf Öğretmeni:  ismi gizlemem lazım
Ders: Matematik
Ders Sırası: 2
Etkinlik: Bölme İşlemi
Süre: 40 dakika
Tarih: 04.04.2014

Öğretmen bir isim söyleyin deyince bütün sınıf tahtaya doğru yürüdü. Öğretmen yerinize oturun deyince bütün sınıf yerine oturdu. Arkadaşına parmaklarını göstererek bu kaç dedi(5). Arkadaşı beş cevabını verdi. Peki bu kaç dedi(10). Arkadaşı on cevabını verdi. Kendi kendine söyleniyor. Öğretmen kim o ses çıkaran deyince bütün sınıf Cevahir’i gösterdi. Öğretmen Cevahir sus diyerek kızdı. Hala matematik kitabını çıkarmadı. Pastel boya kutusunun lastiği ile oynuyor. Masayla sıranın arasına gömüldü bir süre. Ayağını masanın altından fazla uzatınca arkadaşı ona döndü, o da hemen ayaklarını topladı. Arkadaşı ona toplanıp seni teneffüste dövecekler dedi, Cevahir de hemen öğretmene şikayet etti. Diğer arkadaşları inkar edip yalancı dediler Cevahir’e. Kendi kendine söyleniyor. Biri öğretmene söyledi. Öğretmen kızım sus dedi. Ben hastayım, ateşim var, boğazımdan ses çıkıyor diyerek açıklama yapmaya çalıştı. Defterinden bir yaprak kopardı. Pastel boyayla resim yapıyor.
Teneffüste bir kavga olmadı. Arkadaşlarıyla dolandı.

Sınıf: 2/D
Sınıf Öğretmeni:  ismini gizlemem gerekiyor
Ders: Türkçe
Ders Sırası: 3
Etkinlik: Büyümek İçin Ne Gerekir?
Süre: 40 dakika
Tarih: 04.04.2014

Arkadaşları ile kısa bir süre tartıştı. Beş on saniye sırtını sıraya vurup durdu. Defterine kalın keçeli kaleme benzer bir kalemle birkaç defa ismini yazdı. Öğretmen sınıftan birini niye çıkarmıyorsun kitabını diye kızınca Cevahir’de hemen kitabını çıkardı. Salim’le kısa bir sürer tartıştılar. Defterine sayıları doğru yazmış ama dağınık bir şekilde yazmış. Öğretmen masasına doğru gidip kendine bir hikaye kitabı aldı. Aldığı kitabı masasının üzerine koydu. Türkçe kitabındaki etkinliği yapıyor. Kendini ve başını sallıyor. Bira z Salim’le tartıştı. Öğretmenin sorusuna cevap vermek için parmak kaldırdı, yanlış cevap verdi. Salim çeşitli hareketlerle Cevahir’i güldürüyor. Hikaye kitabındaki resimlere bakıyor.
Teneffüste arkadaşları ile oyunlara etkin olarak katıldı.

Sınıf: 2/D
Sınıf Öğretmeni: adını gizli tutmam lazım
Ders: Türkçe
Ders Sırası: 4
Etkinlik: Tanımı Verilen Kelimeyi Bulma
Süre: 40 dakika
Tarih: 04.04.2014

Öğretmen bilgisayardan bir metin açtı. Öğretmen metni bir daha dinleyelim mi diye sorunca Cevahir evet bir daha dinleyelim dedi. Hikayeyi tekrar dinlediler. Olduğu yerde ayağa kalktı. Masaya yaslandı ve yerine oturdu. Ayağa kalkıp arkadaşı ile bir süre konuştu. Muhammed kağıdını izinsiz alınca. Kağıdını geri istedi ve aldı.Staja Dair Gözlemlerim 4.Hafta hakkında daha fazla bilgi için Google 'da Arama yapabilirsiniz.
Back To Top