21 Eylül 2014 Pazar

Staja Dair Gözlemlerim 5.Hafta

5.hafta
Sınıf: 2/D
Sınıf Öğretmeni: adı bende saklı kalsın
Ders: Hayat Bilgisi
Ders Sırası: 1
Etkinlik: Atatürk ve Yaptığı Yenilikler
Süre: 40 dakika
Tarih: 18.04.2014

Öğretmenin verdiği ev ödevini yapmış. Araç gereçlerini getirmiş. Derse istekli ve parmak kaldırıyor. Arkadaşı ona sen ne biliyorsun dedi. Salim (Cevahir’i kastederek) o salak nereden bilecek. Yalan söylüyor dedi. O da yerine oturdu. Salim bir örnek verince Cevahir hayır verdiğin örnek konuyla alakalı değil dedi. Öğretmen çocuğa daha ilgili diğer günlere nazaran. Ayağa kalkıp bir süre dans etti. Muhammed ile tartıştı. Daha sonra sohbet ettiler Muhammed ile.
Teneffüste öğretmene sürpriz yapmak için, perdeleri kapatıp ışıkları söndürdüler. Benden oyunlarına ortak olmamı istediler. Ben de onlara katıldım.

Sınıf: 2/D
Sınıf Öğretmeni: ismini gizli tutmam lazım
Ders: Matematik
Ders Sırası: 2
Etkinlik: Geometrik Cisimler ve Şekilleri
Süre: 40 dakika
Tarih: 18.04.2014

Öğretmen ev ödevi olarak geometrik cisim hazırlayın demiş. Cevahir ödevini yapmış ve hazırladığı araç gereçleri sınıfa getirmiş. Arkadaşlar arasında bir tek onun getirdiği bir araç var.(küre). Kendi kendine söyleniyor. Salim ile tartıştı. Ayağa kalkıp panolarla uğraştı bir süre. Derse katılmıyor. Öğretmen masasına doğru gidip kendisi için bir hikaye kitabı aldı. Hikaye kitabındaki resimlerle oyalanıyor.
Teneffüste arkadaşlarının kurduğu oyuna dahil oldu.


Sınıf: 2/D
Sınıf Öğretmeni: isim versem olmaz
Ders: Türkçe
Ders Sırası: 3
Etkinlik: Sınıf ve Sevgi Metni
Süre: 40 dakika
Tarih: 18.04.2014

Öğretmen metni yazın dedi. Hiç ilgilenmiyor. Dersimiz Türkçe Türkçe diye söylendi ama Türkçe ders kitabını çıkarmadı. Öne doğru masaya yaslanıp yerine oturdu. Daha sonra sağındaki kız arkadaşına döndü ve bir süre konuştular. Kısa bir süre yanına gidip oturdu arkadaşının. Öğretmen süt dağıtırken ben içmiyorum dedi. Ama daha sonra gidip sütünü aldı. Sude ile muhabbet etti biraz. Öğretmen Erkan 'a eksi 100 puan konuştuğun için deyince Erkam Salim ve Cevahir de konuştu dedi. Cevahir Erkan 'a ben ne zaman konuştum diye çıkıştı. Erkam yalancı sen de konuştun dedi. Sütünü içti. Ders esnasında bana döndü ve başım çok kötü ağrıyor dedi. Sonra dedem hasta, hastanede, onu bugün ziyarete gideceğiz dedi. Bir süre bu konu yüzünden tartıştı. Türkçe kitabını çıkardı. Ayağa kalkıp çantasını karıştırdı. Boya kalemi çıkardı çantasından. Kağıda bir şeyler karaladı.
Teneffüste arkadaşları ile sohbet etti.


Sınıf: 2/D
Sınıf Öğretmeni: dedim ya adı gizli kalacak diye
Ders: Türkçe
Ders Sırası: 4
Etkinlik: Noktalama İşaretleri Değerlendirme
Süre: 40 dakika
Tarih: 18.04.2014

Kür ve küreyi dürbün gibi yaparak gözüne götürdü. Uzun bir süre matematik dersi için getirdiği araçlarla oynadı. Salim 'e dönüp kimse göremiyor eşyalarımı dedi. Bir süre Salim ile tartıştılar. Öğretmenin tahtaya yazdığı şiiri deftere yazmak için hiç uğraşmadı. Salim ve Muhammed’i kastederek bana döndü ve bunlar salak dedi. Kendi kendine söylendi biraz. Öğretmene ateşim çıkmış benim galiba dedi. Öğretmenden ateşini kontrol etmesini istedi. Öğretmen ateşini kontrol etti ve benden iyisin dedi.

Staja Dair Gözlemlerim 5.Hafta hakkında daha fazla bilgi için Google 'da Arama yapabilirsiniz.
Back To Top