8 Ekim 2014 Çarşamba

Saç dökülmesi tedavilerine ilişkin bilgiler sunacağız

Saç dökülmesi tedavisi veya tedavilerine ilişkin bilgiler sunmak istedik ve bu dökülmeyi engelleyecek bütün yöntemleri anlatalım istedik. Umarım bu yöntemler ve çözümler sizlere de yararlı olur ve saç dökülmeniz biraz olsun azalır.

Erdem 'in sevk ve idaresinde bulunan, mülkiyeti Şenol 'a ait olan 67 E plakalı fiyat Tipo marka araç ile Fatih Mahallesi, E-6, Güney Yol Mehmetçik Vakfı Benzin istasyonuna aşırı hızlı olduğu halde girmek isterken, bariyerlere çarparak, kaza yaptığı, olay sebebiyle araçta bulunan Şenol 'un yaralandığı, aracı kullanan Erdem 'in ve yine araçta önde oturan Gürkan 'ın vefat ettikleri, olayın akabinde araç içinde, torpido gözünde Adli Emanetin 2010 sırasında kayıtlı bulunan esrar maddesinin bulunduğu, kazadan yaralı olarak kurtulan Şenol 'un beyanında arkadaşları olan ve kazada vefat eden Erdem ve Gürkan 'ın madde kullandığı fark edilmiştir. Daha detaylı anlatacak olursak saçlarında kepek oluştuktan sonra saç ekimi yapıp yapmama konusunda tereddüt yaşadıkları düşünülebilir.
67 E plakalı aracı ben kaza tarihinden yaklaşık 4 ay önce satın almıştım ancak ruhsatı benim üzerime değildi. Yani vekaleten satın almıştım, olay günü de Gürkan ile birlikte aracı satmak için İstanbul'a götürdük. Orada arkadaşımız olan Erdem 'e telefon ettik. Onunla da buluştuk. İstanbul Rami semtinde aracı pazara soktuk ancak tekrar araç satın alacağım için uygun bir araç bulamadım, dolayısıyla bende aracımı satmadım, ben takas yapmayı düşünüyordum. Arkadaşım olan Gürkan ile birlikte pazardan ayrıldık. Daha sonra Erdem ile buluştuk. Kendisi bize Zonguldak'a ne zaman döneceğimizi sordu, biz de hemen döneceğimizi söyledik. Bu arada ise saçların dökülmesini durduramayacağız diyerek saç ekimi konusunda bilgi alışverişinde bulunmak istedik. Son çaremiz saç ekimi olacaktı çünkü dökülmeleri durdurmak imkansız hale geliyordu. Bunun üzerine kendisi de Zonguldak 'lı olduğu için bende sizinle Zonguldak'a geleyim, zaten bende Zonguldak'a gideceğim deyince bizde bunu kabul ettik, bana eşyalarımı evden alıp arabaya koyayım diyerek benden aracın anahtarını aldı, Gürkan ile birlikte eşyalarını almak için Erdem 'e ait eve gittiler, Daha doğrusu bana böyle söylediler.

Bütün burada anlatılanlar kullanıcıların yorumlarından oluşmaktadır, anlatılanların sorumluluğu bize ait olmamakla beraber temel konumuz saç dökülmesi tedavisidir. Ancak okudukça anlıyoruz ki saç dökülmesi tedavisi ile uzaktan yakından alakalı olmayan durumlar ile karşı karşıyayız. Saç dökülmesine iyi gelen onlarca yiyecek varken neden bunlardan bahsedilmediğini anlamıyoruz.
Yarım saat  45 dakika sonra geldiler. Araca baktığımda bagaj ve arka koltuğun yarısının eşya dolu olduğunu gördüm. Bu eşyaların içerisinde saçların dökülmesini durdurabilecek olan besinler vardı. Birçok vitamini içerisinde bulunduran bu besinleri tüketen kişilerin saç dökülmesini durdurabileceği hatta yeni saçların çıkabileceği tartışılmaya başlandı. Ben aracın arka koltuğundaki boş yere bindim ve Zonguldak 'a gelmek üzere yola çıktık, aracı Erdem kullanıyordu, Gürkan da yanında oturuyordu, tahminen 120 ya da 130 km hızla giderken aracın gazı azaldığı için gaz almak için yolun kenarında bulunan benzinliğe girmek istedi ancak hızlı olduğu için benzinliğe giriş yapamayarak yolun kenarındaki bariyerlere vurdu, neticede Gürkan ve Erdem vefat ettiler, ben ise yaralandım. Bu yaralanmanın ardından dökülen saçlarımı yeniden kazanabilmek adına 2 defa saç ekimi ameliyatı yaptırdım. Saç ekimi yaptırmanın zararlı olduğuna inanmıyorum. Daha sonra araçta yapılan aramalarda esrar maddesi bulunmuş, benim bunlardan haberim yoktur, kaza sırasında yaralandığım için hastaneye götürmüşler. Ben 2007 yılında esrar kullandım ancak 2007 yılından bu tarafa esrar kullanmıyorum, araçta bulunan esrarın da kime ait olduğunu bilmiyorum, söz konusu esrardan haberim yoktur. Suç kastım yoktur,

Benim bakaya kalmak askere geç gitmek gibi bir amacım yoktu, o Tarihlerde hasta idim, ekonomik durumum da iyi değildi, birliğime 3 gün geç katıldım, 2010 yılı Ekim ayında terhis oldum, 3 gün de geç terhis oldum, maddi durumum iyi olmadığı için askerlik yaparken izin bile kullanamadım, askerliğimi Kars merkez de yaptım ön ödemeye de maddi durumum iyi olmadığı için uyamadım. Uykusuzluk sonrasında ise saçlarım incelmeye başladı, bu incelmeler zamanla dökülmeye dönüştü. Bu tarihlerden sonra saçlarım dökülmeye başladı. Bu dökülmeleri durdurmanın bir yöntemi var mıdır bilemiyorum, bu konu hakkında kesin tıbbi çözümler var ise lütfen bu bilgileri bana ulaştırın. Olay tarihinde suça konu yerle ilgili kumar oynandığına dair telefonla ihbar yapıldı zaten aynı yerle ilgili kumar oynandığı gerekçesi ile mühürleme işlemi de yapılmıştı hem mühürü kontrol etmek hemde ihbarı değerlendirmek amacıyla olay mahalline gittiğimizde müşteri gibi içeri girdik içeride oyun oynanıyordu gazino tarzında dizayn edilmişti içeride rulet masası, kurulu vaziyette rulet makinesi vardı poker masasının önünde de oyun oynanıyordu. Şahıslar bizim polis olduğumuzu  anlayınca kaçışmaya başladılar kimlik kontrolü yaparak oyun makinelerini, pullarını, oyun kağıtlarını nöbetçi savcının talimatı ile el koyarak şahısları ahlak kumar büro amirliğine intikal ettirdik tutanak içeriği doğrudur altındaki imza bana aittir. Böyle bir konuda imza atmamın nedeni bu kişilerin saçlarının dökülmemesini sağlamaktı. Çünkü saçlarının dökülmesi psikolojik nedenlere bağlıydı. Olay tarihinde yapılan ihbar üzerine müşteri şeklinde daha öncede kumar oynatmadan dolayı işlem yapılan emniyetçe bilinen yere gittik içerisi gazino şeklinde dizayn edilmişti hatırladığım kadarıyla 2 adet rulet makinesi kurulu vaziyette idi, oyun pulları, oyun kağıtları masa üzerinde idi oyun oynanıyordu şahıslar bizim polis olduğumuzu anlayınca kaçışmaya başladılar savcının talimatı ile kimlik kontrolü yapıp suç eşyalarına el koyup oradan ayrıldık.

Saç dökülmesi tedavilerine ilişkin bilgiler sunacağız hakkında daha fazla bilgi için Google 'da Arama yapabilirsiniz.
Back To Top