11 Ekim 2014 Cumartesi

SAÇ DÖKÜLMESİ

thesole.org olarak saç dökülmesi sorununu sonlandırmak adına gerek bitkisel tedavi şekilleri olsun, gerek saç dökülmesine karşı şampuanlar olsun bilgileri içerir makaleler yazmaya çalışıyoruz. Bu makalelerin özgün olmasına dikkat etmekle beraber doğruluğu ispatlanmış olan çözümleri sunmak asıl amaçlarımızdan birisidir. Çünkü doğruluğu ispatlanmamış olan saç dökülmesini durdurduğu iddia edilen paylaşımlar çoğu kişinin rahatsızlıklarına çare olmaktan ziyade bu kişileri daha fazla sıkıntıya sokuyor. Bu sıkıntıları kimseye yaşatmak istemiyoruz ve saç dökülmesi tedavilerinin aşamalarını araştırmakla beraber elde edilen çözümlerin doğruluğu kanıtlanmış olanlarını sizlere tavsiye ediyoruz.

Bakıldığı zaman saç dökülmesi sorunu milattan önceden başlamakla beraber sürekli olarak insanların sorunu olmuştur. Halk arasında kellik diye tabir edilen saç dökülmesi sorununu sonlandırmak için sürekli olarak farklı tedavi şekilleri gerçekleştiriliyor. Bu tedaviler içerisinde en yaygın olan tedavi şekli bitkisel tedavilerdir. Çünkü halkın büyük bir kesimi bitkisel ürünleri ilaç olarak algılar. Bu ürünlere örnek verecek olursak ısırgan otu saç dökülmesini durdurma amacıyla halk tarafından sıkça kullanılır. Bu ürünlerin bir kısmını tavsiye ediyoruz ancak tavsiye etmediğimiz ürünlerde mevcuttur. Bu ürünlerin kişinin saçlarında nasıl etkiler bıraktığını önümüzdeki günlerde paylaşmaya gayret edeceğiz. Bu yazılarımızı takip etmek sizlerin yararına olacaktır. Bu yazılar ile beraber saç dökülmesi sorunlarını noktalayabilir hatta yeni saç köklerinin çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.


Tabi çözümlerden bahsetmişken saç ekimi olarak adlandırılan tıbbi çözümden bahsetmemek olmaz. Bilindiği üzere saç ekimi diğer tedavi şekillerine nazaran daha fazla maddiyat isteyen bir tedavi şeklidir. Başarı oranı diğer tedavi yöntemleriyle karşılaştırıldığı zaman daha fazla olduğunu ve çözüm alındığı takdirde bir daha dökülme yaşanmadığını belirtmek gerekir. Genellikle büyük illerde yapılan saç ekimi tedavisi, insanlardan elde edilen veriler ile üretilmiş olan saç tellerinin saç derisine dikimi ile elde edilir. Yine buna benzer bir yöntem olan saç protezi tedavisi de aynı mantıkla yapılır. Ancak saç protezinde saç ekiminde olduğu gibi dikim söz konusu değildir. Basit bir tabir ile peruk olarak bilinen kellik yaşanan bölgeyi gizlemek amacıyla peruk benzeri olan protezin kafaya göre şekillendirilip monte edilmesiyle oluşturulur. Bu iki tedavi yönteminde de en büyük sıkıntı saç derisinin kızarması veya saç derisinde yaraların oluşmasıdır. Ameliyat izlerine benzer izler bazen oluşabiliyor ancak ilerleyen süreçlerde bu yaranın kaybolması olağan durumdur. Aksi durumun yaşandığı hastalarda olabiliyor ancak genellikle saç derisinde oluşan bu sorunlar giderilir.

Gün itibariyle saç dökülmesi tedavilerine ilişkin paylaşmaya gayret ettiğimiz bilgileri sunduk, bu yazıyı kısa tutmak zorundayız. İlerleyen zamanlarda ise saç ve türevleri başlıklarına sahip bilgileri günlük olarak yazacağız. Kimsenin bahsetmediği konuları açıklığa kavuşturmayı görev edineceğiz. Buna örnek verecek olursak peksimet olarak bilinen ekmek çeşidinin fazlaca tüketilmesi sonrasında vücudun birçok yerinde rahatsızlık oluştuğu gibi saçların dökülmesine de neden olduğundan pek kimseler bahsetmez ancak biz bunların aksine dermatolog ekibimiz ile saç dökülmesine neden olan besinler ile ilgili bütün detayları sunacağız. Hoyrat düşünceler, hoyrat bilgiler ile bir şeylerden bahsedenlerin aksi yönünde hareket edeceğiz. Saç dökülmesinin evrelerinden, bioblas, rephair gibi saç dökülmesine karşı kullanılabilecek şampuanlardan, Topikal Antiandrojen Aldactone olarak adlandırılan ilaçtan, bunun harici başka ilaçlardan meseleleri tartışmaya açıp tavsiyeler vereceğiz.

SAÇ DÖKÜLMESİ hakkında daha fazla bilgi için Google 'da Arama yapabilirsiniz.
Back To Top