10 Kasım 2014 Pazartesi

saç dökülmesi çareleri

2 yıldır saçlarım aşırı şekilde dökülüyor ve ne yapacağımı açıkçası bilmiyorum. Dökülmeleri ilk hissettiğim günlerden bu yana saç dökülmesi tedavilerine bakıp bana uygun bir şeyler aradım durdum. Kardeşimde de saç dökülmesi başlamasından sonra ailecek bu sorundan korkmaya başladık ve tedaviye önem vermeye başladık.

Fakat önem vermek ile iş bitmiyormuş bunu sonradan kavradık. Bu aşamadan sonra ise farklı tedavilere yeltenmek istedik ama bunda da başarılı olamadık. Kellik sorunu ailemizin içine girdi ve yerleşti.

Saç dökülmesi tedavisi olup da tedaviden memnun kalanlar tedavi ile ilgili görüşlerini bana yazarlar mı? Bu görüşlerinize gerçek anlamda ihtiyacımın olduğunu bilmenizi isterim. Daha doğrusu sadece benim değil, ailenin genelinin sizin bu önerilerinize ihtiyacı var. Ailemizde erkeklerde kenarlarda açılmalar görülüyor bayanlarda ise tepede açılmalar daha fazla görülüyor. Bunun nedenini ise halen çözemedik ve kel kalmaktan korkuyoruz.

Tedavi şekillerinden birisi olan losyon tedavilerini denedik. Diane35 kullanmaya karar verdik ve diane35 ile beraber minoksidil kullandık ama yarar görmedik ve saç dökülmesi hiç durmadı.

10 kasım sonrasında daha farklı tedaviler aramaya çalışacağım, eğer çare bulursam bunu burada sizlere de yazacağım ve fayda görmeniz için çaba sarf edeceğim.

saç dökülmesi çareleri hakkında daha fazla bilgi için Google 'da Arama yapabilirsiniz.

2 yorum

avatar

Bende saç dökülmesinden yana sıkıntı çekiyorum, etkili bir çözüm bulursanız mutlaka paylaşın. Teşekkürler.

avatar

Bizim bir arkadaşın resmen gözlerimizin önünde 2 senede sıfır saçı kaldı damdazlak kel kaldı. sizinde durum pek iç açıcı degil çok geçmiş olsun

Back To Top