24 Mart 2015 Salı

KAĞIT İÇİN AĞAÇ KESEREK DOĞAYI KATLETMEK


            Kağıt ihtiyacı insan var olduğu sürece var olacaktır. Bu yüzden insanlar ağaç kesiyor buna bağımlı olarak doğaya zarar veriyor. Bunun yerine uyuşturucu kullanmazlarsa daha makul olacaktır. Fakat bilinç yetersiz o yüzden güzeller güzeli ağaçlara zarar veriyorlar ne zaman bırakacaklar bilmiyorum ama hızlı bir şekilde doğayı tahrip ediyorlar. Buna dur demeli bazı insanlar bunlar doğa sever geri dönüşümcüler uygun olacaktır.
            Uygar toplumlarda mesela Almanyada geri dönüşüme ağaç kıyımının önüne geçilmesinde önem oldukça büyükyür ama o işler bu kadar kolay ve güzel olmuyor. Çünklü hala ne yazıkki bilinç problemi var toplumkar da kağıt önemli fakat ilerleyen sanayi buna başka alternatifler bulmakta yetersiz. At kıyımını da engelliyorlar ne yapabiliriz ? Mesela Yusuf gibi topladığım pilleri çöpe atan insanları evden kovabiliriz. Malum odahenüz bu konuda yetersiz, hepimiz gibi. Fakat kağıt için doğayı katletmeye ağaçları kesmeye hakkımız yok. Buraların gerçek sahibi onlar olamak birlikte hayvanlar. Sistem iyi işlemiyor bir yerleder doyumsuzluk var ve o duracak elbette. Bilgisayar sanayi ne kadar tüketiyor öğrenmekte fayda var ama zor bilgi dedikleri bu olsa gerek. Herşeyin güzel olanı makbul olacaktır.
            Doğayı ekolojik sistem olarakda adlandırabiliriz. Doğa terimi ve yaratılış ( dini olarak ) tam olarak anlaşamadı henüz. Doğada hayvan varlığı canlı varlığı gibi çeşitli dengeler vardır bunların en önemlisi başlanğıcı ağaç sistemidir. Ağaçları tüketmenin önüne geçmek için başka bilgiler bulmalı insanlarımız
            Katil geri dönüşümü olmayan birşeyi yapan kişiye yada can alan kişiye denir. Ağaçları kesenlerin adı katil olsaydı şuan bu kadar çok geri dönüşüme ihtiyaç duymayacaktık. Sabah rüzgarı güzel diyorsak ağaç kesiminin önüne geçmeliyiz.

KAĞIT İÇİN AĞAÇ KESEREK DOĞAYI KATLETMEK hakkında daha fazla bilgi için Google 'da Arama yapabilirsiniz.
Back To Top