31 Aralık 2015 Perşembe

Psikolojik Sorunlar

Bugün itibariyle thesole.org adresi bir nevi destek hattı olarak yayın hayatına devam edecektir. Yapılacak olan her proje için burası önce birkaç tane bu konuya dair makale yazdıktan sonra referans olarak proje adresleri gösterilecektir.
Şu aşamada yeni proje psikolog, psikoloji veya psikanaliz (burada ana kelimeler çoğaltılabilir ancak gerek yok) gibi alanlarda yazı yazmak gerektiğinden olsa gerek bu yazıyı hazırlıyoruz. Bir test aracı olarak da kullanacağız zira akla direk gelen her şeyi olduğu haliyle yazmak bakalım kaç dakikamızı alacak.Etiket olarak psikolojiyi seçeceğiz, birkaç defa psikolojik sorunlar dedikten sonra ise ilaç tedavilerinden falan bahsedeceğiz. 2016 yılı itibariyle gördüğümüz kadarıyla psikolojik sorunlar Avrupa standartlarına doğru emin adımlar ile ilerliyor ancak Türkiye 'de bu konuda makale veya bilimsel araştırma pek fazla olmadığı için bu yazıyı hazırlayalım dedik.
Psikolojik sorunlar birkaç farklı, hatta pardon bir sürü farklı nedenden ötürü meydana gelebilir. En revaçta olan ise manik depresif, depresyon, şizofreni falandır. Özellikle çocukluğun bitiminden sonra birçok insanda bu sorunlar baş gösterir, bu arada iki dakikayı doldurduk, bence çok uzun bir zaman oldu, ortalama 3 dakika içerisinde psikolojiye dair yazdığımız bu tezin bitmesi bizim için faydalı olacaktır.

İlaç tedavisi dememiz gerekiyordu değil mi? İlaç tedavisi en sık kullanılan psikolojik tedaviler arasındadır, bu tedavi yönteminin yanında terapi şeklinde tedavi yöntemleri de kullanılmaktadır. Renk ile tedaviden tutun da yoga terapisine kadar bir sürü farklı psikolojik sorunları tedavi şekli mevcuttur. Üçüncü dakikamız da dolduğuna göre son bir iki cümleden sonra psikolojik sorun içerikli makaleyi sonlandırmak gerekiyor.

Az biraz psikolojik kitaplar, Freud falan dedikten sonra psikoloji kategorisini de bu yazıdan sonra aktif edelim diyoruz. Bundan sonra da yazıları kategori dahilinde girelim, belki ileride buralardan yazı falan veririz adamlara, ayıp olmasın. Sadece biz yararlanacağız diye bir şey yok.

Uyku bozukluğu, iş stresi, yanılsama, şizofreni falan demiştik. Şimdi çocuk psikolojisinden başlayıp evlilik psikolojisine geçiş yapalım. Ondan sonra da hayvan psikolojisi falan dedikten sonra beşinci dakikamız dolduğu için yazıyı bitirmek zorundayız, bu kadar zaman buraya yeterlidir, gerisini başka işlere harcayalım.

Psikolojik sorunları tedavi etmek mümkün müdür değil midir onu da bir sonraki yazı da tartışalım ve bilgi sunalım.

Psikolojik Sorunlar hakkında daha fazla bilgi için Google 'da Arama yapabilirsiniz.
Back To Top