12 Ocak 2016 Salı

Anksiyete Bozukluğu Olan Seda

Merhaba;
Adım Seda, 21 Temmuz günü sabah saat Pendik ilçesinde bulunan bir tane hastahanede dünyaya geldim. Ailenin ilk çocuğuyum. Burada bir tane psikolojik testleri kullanmalıyım. Pendik doğumluyum ama aslen Karadenizliyiz. Babam Trabzon Of doğumlu. Benim doğduğum gün ayrıca amcamın da düğünü varmış. Aynı gün hem ben doğdum hem de amcam evlenmiş.

Bebekken biraz yaramazmışım. Hiç uyumaz, annemi uykusuz bırakırmışım. Altı yaşında Kavakpınar İlkokulu 'nda ana sınıfına başladım. Ana sınıfına bir sene gittim. Çok zevkliydi. Bir sürü faaliyet yapardık. Ayrıca altı yaşında da abla oldum. 2009 yılında bir erkek kardeşim oldu. Adı Ceyhun. Ama biz kardeşimin doğum gününü hiç kutlayamıyoruz. Çünkü 2010 yılında dedem vefat etti. Onun için kardeşimin doğum gününü kutlayamıyoruz. Dedemin vefatında çok üzülmüştüm. Çünkü o beni çok severdi, ben de onu çok severdim. Sonra yine Kavakpınar İlkokulu 'nda 1.sınıfa başladım. Seda adına bayan öğretmenimiz vardı. Aşırı disiplinliydi. Çok ödev verirdi. Hatta annem iki sandalyeyi birleştirip, ayağına da yastık koyup Ceyhun 'u sallar bana da ödev yaptırırdı.

İlkokulu başarıyla bitirdim. Ortaokul için seçim yapmam gerekiyordu. Ya İmam hatip ya da normal Ortaokul. Ben kendi isteğimle İmam hatip Ortaokulu 'nu seçtim. 5. ve 6.sınıfları başarıyla tamamladım. Artık 7.sınıftayım ve önümüzdeki sene Teog sınavı var. Ben çok endişeliyim, çok heyecanlıyım. 7.sınıfda zorlanıyorum. Bir sürü ödev ama ben hepsine yetişiyorum. Yarıyılı tamamlamama çok az kaldı. Sanırım takdir belgesi alacağım. Emeğimin karşılığını almak kadar güzel bir şey yok. Çalışmak benim görevim. Annemin ve babamın emeklerini boşa çıkarmayacağım inşallah ileride çok başarılı bir öğrenci olup iyi bir meslek sahibi olacağıma inanıyorum.

Bu kısımdan sonra ise biraz psikolojiden falan bahsetmem gerekecek. Pendik ilçesinde psikiyatri kliniği bulmak pek zor olduğu için bunu söylemeliyim. Klinik psikoloji diye bir bölüm varmış. Klinik ile psikoloji nasıl yan yana geliyor ise artık. Her neyse psikolog olan bir tane de dayımın olduğunu söylersem şaşırmazsınız herhalde. Onu geçtim benim psikiyatri meraklısı bir tane de kuzenim var biliyor musunuz?

Anksiyete bozukluğunu da atlatmak oldukça zor bir işlemmiş. Anksiyete bozukluğu en fazla rastlanılan psikolojik rahatsızlıklardan birisiymiş.

Anksiyete Bozukluğu Olan Seda hakkında daha fazla bilgi için Google 'da Arama yapabilirsiniz.

4 yorum

avatar
Sinan Tüfekci delete 16 Ocak 2016 15:19

bu anksiyete bozukluğu gerçekten cok zor bir hastalık, Allah acil şifalar versin. Kimsenin başına da bir daha vermesin inşallah.

avatar

bu anksiyete bozukluğu cidden takip edilmesi gerkeen bir olay. İhmal edilmemeli diye düşünüyorum

avatar

çok geçmiş olsun seda hanım yakınımda aynı hastalığı var dediğiniz gibi çoğu insanda bu hastalık olabiliyor umarım kısa zamanda iyileşirsiniz.

avatar

En fazla rastlanılan rahatsızlık olduğunu yeni öğrendim. Ne zor işler bu tip hastalıklar... Allah bu hastalıklarla mücadele edenlerin yardımcısı olsun. ...

Back To Top