6 Ocak 2016 Çarşamba

Sosyopatiyi Araştırdım

Şuan arabadayım, işten çıktım eve gidiyorum. Yanıma kitap almayı unuttuğum için bu yazıyı yazma zorunluluğum var, boş durmak istemiyorum. Bugün Sosyopati diye adlandırılan antisosyal kişilik bozukluğunu araştırdım. Psikoloji alanında yazıları yazacağımız adres için alt alan adları açmaya başladık. Bu alt alanlardan birisi olan Sosyopati bugün aktif hale getirdim. Burası ilerleyen günlerde psikoloji içerikli adresini destekleyeceği için bir süre ana konu psikoloji olacak.
Neyse Sosyopati denilen olay kişilik bozukluğu imiş. Şöyle ki psikopatın biraz daha yumuşak halidir denilebilir. Psikopat için sebep psiko iken Sosyopati için ise mevzu sosyodur. Bu arada telefondan Sosyopati konulu makale yazmak harbi çok zormuş. Bakmayın siz bu olayı büyütme girişimlerine, basittir.
Tedavi edilme ihtimali sıfıra yakındır, alayı kafayı zarar vermek ile bozmuştür.  İflah olmaları çok zordur, zaten tedaviyi kabul etmezler. Çoğunun sonu cezaevinin,  orada bile çekilmez kişilikler olarak adlandırılır.
Süre böyle çok değişik, on dakika oldu ama bitmedi daha böyle olmaz. Tam da acaba telefon mu alsam diye düşünüyordum. Bir işe falan yaramıyor.
Çocukluk dönemi yaşananlar bu bozukluğun temel nedenidir denilebilir. Şiddet gören, baskıcı anne babaya sahip olan, işkence gören çocuklarda görülebilir ancak nedeni anlaşılmayan sosyopatlara da rastlamak namümkün değildir.
Eve yaklaştık, psikopat ile Sosyopati dedikten sonra az daha uzatıp bitirmek gerekiyor. Bilahare Sosyopati makaleleri yazarım. Tedavisinden ve belirtilerinden bahsetmek de isterdim ancak zamanımız bitiyor. Kişilik bozukluğu hakikaten çok değişik bir hastalık ve dünya genelinde sayıları artıyor. Babası sosyopat olan kişilerde görülme oranı daha yüksektir. Psikoloji Son cümlemdir, beni psikolog olarak gömmeyin.
Eve geldim, tema editliyorum, her yerden resimler kalkıyor bi tek blogger adam gibi sahip çıkıp uzun süre saklıyor, o nedenle temanın arkaplanını falan sosyopati yazısına ekliyorum, bu yazı silinmedikçe o resimlerde umuyorum ki silinmeyecektir, bıktım tema işiyle uğraşmaktan.

Sosyopatiyi Araştırdım hakkında daha fazla bilgi için Google 'da Arama yapabilirsiniz.

1 yorum:

avatar

Çağımızın en çok ve sık görülen rahatsızlık türlerinden biri diyebilirim.Tabi benim kendi kanaatım.Özellikle gençlerde ve bilgisayar başında gününün yarısını geçiren kişilerde yüksektir

Back To Top